Biz imzaları yox, əsərləri dərc edirik...

Kann Film Festivalının film siyahısı açıqlandı
507
04 İyun 2020, 15:26
  Koronavirus epidemiyası səbəbilə təxirə salınan, ancaq başqa festivallarda "Kann 2020” etiketi ilə filmləri nümayiş oluncaq 73-cü Kann Film Festivalının 56 filmlik siyahısı açıqlandı.
  Pandemiya səbəbilə bu il keçirilməsə də, festival proqramındakı filmlər; Venesiya, Toronto, Nyu York, San Sebastian kimi festivallarda "Kann 2020” etiketi ilə nümayiş olunacaq. Festivalın 56 filmdən ibarət rəsmi seçkisi dünən açıqlandı.
 
 

  Siyahını təqdim edirik:

"The French dispatch” - Wes Anderson
”Ete 85” - François Ozon
”The Mothers”- Naomi Kawase
”Lovers rock”- Steve McQueen
"Mangorve”- Steve McQueen
”Druk” (Another Round) - Thomas Vinterberg
”Dna” - Maïwenn
”Last Words” - Jonathan Nossiter
”Heaven: To the land of happiness” -Hong Sang-Soo
"Forgotten we'll be” - Fernando Trueba
"Peninsula”- Sang-Ho
"İn the dusk” - Sharunas Bartas
"Des homes” - Lucas Belvaux
"The real thing” - Koji Fukada
"Passion simple” - Danielle Arbid
"A good man” - Marie Castille Mention-Schaar
"Les choses qu’on dit, les choses qu’on faıt” - Emmanuel Mouret
"Souad” - Ayten Amin
"Limbo” - Ben Sharrock
"Rouge” (Red Soil) - Farid Bentoumi
"Sweat” - Magnus Von Horn
"Teddy”- Ludovic et Zoran Boukherma
"February” (Février) by Kamen Kalev
"Ammonite” - Francis Lee
"Un medecin de nuit” - Elie Wajeman
"Enfant terrible” - Oskar Roehler
"Nadia, butterfly” - Pascal Plante
"Here we are” - Nir Bergman
"Septet: The storu of Honq Konq” - Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam
"Falling” - Viggo Mortensen
"Pleasure” - Ninja Thyberg
"Slalom” - Charlene Favier
"Casa de antiguidades” (Memory House) - Joao Paulo Miranda Maria
"Broken keys” - Jimmy Keyrouz
"İbrahim” - Samir Guesmi
"Berginning” (Au commencement) - Dea Kulumbegashvili
"Gagarine” - Fanny Liatard et Jeremy Trouilh
"16 printemps” - Suzanne Lindon
"Vauren” - Peter Dourountzis
"Garçon chiffon” - Nicolas Maury
"Si le vent tombe” (Should the Wind Fall) - Nora Martirosyan
"John and the hole” - Pascual Sisto
"Striding into the wind” (Courir au gré du vent) - WEI Shujun
"The death of sinema and my father too” (La Mort du cinéma et de mon père aussi) - Dani Rosenberg
"En route pour le milliard” (The Billion Road) - Dieudo Hamadi
"The truffle hunters” - Michael Dweck et Gregory Kershaw
"9 jours a raqqa” - Xavier de Lauzanne
"Antoinette dans les cevennes” - Caroline Vignal
"Les deux Alfred” - Bruno Podalydes
"Un triomphe” (The big hit) - Emmanuel Courcol
"L origine du monde”- Laurent Lafitte
"Le discourse” - Laurent Tirard
"Aya to majo” (Earwig and the Witch) - Goro Miyazaki
"Flee”- Jonas Poher Rasmussen
"Josep” - Aurel
"Soul” - Pete Docter
  Qeyd edək ki, bu il Kann adından nümayiş olunacaq filmlər üçün müsniflərin səsverməsi və mükafat olmayacaq /kulis.az/